Prečo tepovať?

V prvom rade je to ochrana Vašeho zdravia a ako bonus si doprajete oživenie farieb čalúneného nábytku a osvieženie domova.

Samotný prach ako znečistenie neohrozuje zdravie človeka. Problémy spôsobujú roztoče bytového prachu. Najškodlivešie bytové druhy roztočov sú Dermatophagoides pteronyssinus a Dermatophagoides farinae.

Všeobecne nazývanú “ alergiu na prach „ spôsobujú práve tieto živočíchy, ktoré sa živia odpadnutými čiastočkami kože. Kedže najviac potravy nachádzajú v posteliach v matracoch, gaučoch a kobercoch, ich výskyt je na týchto miestach viac ako zaručený. Dokážu sa neuveriteľne rýchlo množiť a z jedného gramu odumretej kože dokáže vyžit až 1.000 000 rotočov. Roztoče bytového prachu spôsobujú ťažkosti alergikom svojimi alergénmi, ktoré sú najviac obsiahnuté v ich výlučkoch.

Pri chove domácich miláčikov sú  súčasťou prachu aj alergény psov, mačiek, zajacov či škrečkov, ako aj výlučky mazových žliaz, slín a moču.  Z daných dôvodov odporúčame odstraňovať roztoče a iné nečistoty najmenej raz do roka.

Radi Vám poradíme neváhajte nás kontaktovať prípadne si vybrať z našej ponuky tepovačov.

Tepovanie 

V prvom kroku je potrebné odstániť hrubé nečistoty(vysávanie). Následne čistený povrch nastriekame čistiacim roztokom. Naše čistiace prostriedky sú ekologicky nezávadné, šetrné k zdraviu a životnému prostrediu. Nedochádza k poškodeniu čistených vlákien ale naopak k oživeniu farieb a predlženiu ich životnosti.Vďaka pôsobeniu kvalitného čistiaceho prostriedku sa rozpúštajú a uvolňujú aj staršie a zaschnuté nečistoty či škvrny. Posledná a najdôležitejšia fáza je odsávanie uvolnených nečistôt, vody a roztočov.  Ak je tepovanie vykonané správne, koberec či iný čalúnený nábytok ostáva vlhký, nie však mokrý. Urýchľuje to dobu vysušenia, ktorá v závislosti od okolitých podmienok (teplota a vlhkosť vzduchu) trvá od 3 – 9 hodín. Pri odolných znečisteniach sa proces nástreku a odsávania môže opakovať pre zlepšenie čistiaceho efektu.